Труханов може одержати серйозну перемогу на виборах - політолог Кирило Сазонов

Геннадій Труханов може здобути впевнену перемогу на місцевих виборах.

Об этом сообщает Русский репортер


Таку думку висловив в Facebook популярний український політолог і журналіст Кирило Сазонов.


За його спостереженням, незручні суперники Геннадія Труханова ніяк не пов’язані з виборами і політичним порядком в Одесі — це представники великого бізнесу, які вирішили приватизувати історичні будівлі в центрі міста, бізнесмени, які раніше купили приміщення в будинках — пам’ятках архітектури, якої в Одесі дуже багато, особливо в центральній частині міста. Приватизація проходила в обхід мерії — через київські структури, не без допомоги "чорних" реєстраторів. Далі — по суті, злочинна реконструкція, через яку багато пам’ятників почали руйнуватися. Багато з них так і залишилися покинутими: відновлення вимагає великих грошей, а подальша реконструкція ризикує закінчитися обвалом.


"Що може в такому випадку зробити міська мерія, якщо ці будівлі — не в її юрисдикції? Що може зробити мер, у якого немає законних повноважень впливати на процес? По ідеї, нічого", — зазначає політолог.


Кирило Сазонов вважає, що Геннадій Труханов став неугодним для багатьох, оскільки йому вдалося зламати добре налагоджену і працює в різних містах схему зі знищення або "віджимання" історичних будівель.


"Труханову вдалося відновити відомий в Одесі пам’ятник архітектури Будинок Руссова і навіть повернути приміщення в комунальну власність. Після перемоги мерія взялися за інші об’єкти — Будинок Гоголя, який теж більше 10 років знаходиться в напівзруйнованому стані. Завдання — привести його в порядок і повернути місту. зрозуміло, що власники не горять бажанням розлучатися з квадратними метрами в центрі міста. Але враховуючи, що будівлі об’єктивно перебувають в критичному стані, Труханова можна зрозуміти. Тепер головне, чим закінчиться юридична боротьба, де одеська мерія налаштована більш ніж рішуче", — зазначає Кирило Сазонов.Примітно, що Одеса є лідером серед міст України за кількістю старих будинків. П’ять тисяч житлових будівель Одеси (11,5%) побудували до революції 1917 року, ще майже 6 тисяч — до 1945 року. У Києві старий фонд (до 1945 року) налічує всього 2,5 тисячі будівель, у Львові історичних будівель і того менше. На жаль, 750 житлових будинків Одеси визнані старими — їх треба або зносити, або повністю реконструювати. 25% всіх житлових будинків мають показник зносу понад 60% і в найближчі роки теж стануть становити небезпеку для своїх мешканців.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/elections/2020-08-11/truhanov-mojet-oderjat-serznuyu-pobedu-na-vyiborah---politolog-kirill-sazonov/206130”